А.Кохановська

 

0Августа Кохановська – перша на Буковині  жінка – художниця та етнограф

Народилася 6 липня 1868 pоку y містечку Кимполунг (Південна Буковині) в родині повітового старости – померла у грудні 1927 року в м.Торунь, Польща..

1895–1899–навчалася у Віденській академії мистецтв.

Більшість років свого життя А.Кохановська прожила на Буковині. Періодично виїжджала до Львова, Відня, жила у Польщі. Тому її багата мистецька спадщина розпорошена по багатьох містах Західної України, Австрії, Польщі, знаходиться у приватних колекціях і музеях.

У Чернівецькому обласному художньому музеї зберігається понад 120 творів мисткині: живопис, графіка та велика кількість ескізів і зарисовок. Значне місце у творчості А.Кохановської посідають портрети та однофігурні жанрові композиції. У багатьох творах простежується академічна манера з ретельною виписаністю деталей і певною відстороненістю образів. Вдало виписані портрети дітей, у яких ніжність та незахищеність дитинства поєднуються з романтичною піднесеністю образів. У багатьох рисунках і етюдах знаходимо образи гуцулів в традиційному одязі, сцени з народного побуту, мальовничі краєвиди рідної землі.

5 3

 

1 (2)

2 (1) 8