Е. Бучевський

Е. Бучевський. Е. Бучевський. Подружжя Василя Штефанюка. Е. Бучевський. Портрет священика Епіфанія Бачинського.

 

Е.Бучевський

1,2 – Подружжя Василя Штефанюка

3. Портрет священника

БУЧЕВСЬКИЙ Анібал Епамінонда народився 3 березня 1843 р. в Південній Буковині в с. Якобени у родині священика. Початкову освіту здобував у Сучаві, потім продовжив навчання у Чернівецькому ліцеї (нині ЗОШ № 1), де він провчився 5 років. У 1863 р. вступив до Чернівецької духовної семінарії. Першим наставником Епамінонди Бучевського у малярстві був віденський художник Карл Арендт, який працював в академічному стилі, і в 1863-1864 рр. створив ікони для кафедрального собору в Чернівцях.

Протягом 1868-1874 рр. навчання у Віденської академії мистецтв. Викладачі: Вурцингер, Карл Блаас та Ансельм Феєрбах. У 1872 р. Е. Бучевський отримав премію за відмінне навчання.

Після завершення освіти у Відні Е. Бучевський поїхав до Мюнхена, згодом до Італії, а у 1877 р. – здійснив поїздку до Парижа.

З другої половини ХІХ ст. Буковинська православна консисторія запровадила спеціальну посаду єпархіального маляра. У різний час її обіймали як запрошені консисторією із Відня академічні маляри (Карл Йобст, Карл Арендт, Фрідріх фон Шиллер), так і місцеві випускники Віденської академії мистецтв (Євген Максимович). Після смерті Арендта Бучевський був призначений на його місце. У період з 1880 р. і до кінця життя він виконував численні роботи по оформленню церков. Будучи єпархіальним маляром, Е. Бучевський виконував іконостаси та розписи для церков у Бобівцях, Банилові, Чагрі, Берегометі, Сторожинці, Драчинцях, Ревному, Стражі, Міговенах-Бунінцях, Конятині, Суховерхові, а також реставрував давні фрески у старій єпископській церкві у Радівцях (нині Сучавський повіт, Румунія). Значна заслуга Е. Бучевського і в оздобленні інтер’єрів резиденції буковинських митрополитів у Чернівцях.

Захворівши на сухоти у віці 48 років, Епамінонда Бучевський помер 13 лютого 1891 р. Похований на Руському кладовищі у Чернівцях.