А.Житарюк

llllllllll

ЖИТАРЮК Анатолій Миколайович народився 27 травня 1952 р. в с. Новоселиця Кельменецького р-ну Чернівецької обл.

В 1970 р. закінчив Чернівецьке художньо-ремісниче училище № 5 (нині – Чернівецьке вище професійне художнє училище). В 1977 р. закінчив художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного інституту ім. К. Д. Ушинського. Після закінчення інституту займався педагогічною діяльністю. У 1985-1994 рр. – викладач, 1994-1999 рр. – директор Кельменецької районної дитячої художньої школи. В кінці 1980-х рр. брав участь в пленері з садово-паркової скульптури в м. Клайпеда, Литва. В 1985 р. очолював групу реставраторів музею С. Будьонного в м. Багаївка Ростовської області (Росія), де також оздобив садово-парковою скульптурою місцевий парк відпочинку. В 1970-1980 рр. спроектував і оформив велику кількість рекламних та інформаційно-агітаційних об’єктів.

З кінця 1970-х рр. постійно працював як художник-оформлювач: займався розробкою і втіленням різноманітних дизайнерських проектів монументального та прикладного характеру, оздобленням інтер’єрів, екстер’єрів громадських закладів, приватних будинків і квартир (настінні розписи, рельєфи, мозаїки, вітражі, авторські каміни, меблі, садово-паркова скульптура, декоративні водоспади та ін.), ландшафтним дизайном прибудинкових територій і парків відпочинку. Працює з різними природними та сучасними будівельними матеріалами. Був автором ідеї, організатором та учасником першого в Чернівцях фестивалю льодових скульптур, який відбувся взимку 2006 р.

З 1990-х років активно займається образотворчим мистецтвом. Бере участь в обласних, всеукраїнських, міжнародних, закордонних виставках та пленерах (Франція, Італія, Польща, Австрія, Румунія). У 1999-2002 рр. працював у Італії, де у 2000 р. став переможцем відкритого конкурсу дизайнерів по оздобленню території ресторану «Ель-Джадіда» в Мілані.

У 2001 р. як єдиний представник України взяв участь у міжнародному конкурсі скульптури з піску в м. Червія (Італія), де виконав композицію «Єва» висотою 3,2 м, яка отримала приз глядацьких симпатій.

У творчому доробку є також художнє оформлення книжок, зокрема поезій Ірини Сухарєвої та Богдана Гури, та створення екслібрисів.

Член Національної Спілки художників України з 2012 р.

Твори зберігаються в художніх музеях м. Чернівці, м. Сучава (Румунія), в Національному музеї Т. Г. Шевченка (м. Київ) в приватних колекціях в Італії, Іспанії, США, Канаді, Польщі.