І.Холоменюк

 

Народний художник України Іван Олександрович Холоменюк (1926 – 2008).

З іменем цього художника пов’язаний піввіковий період розвитку образотворчого мистецтва Буковини. Кілька разів протягом тривалого часу /1962 – 1976; 1986 – 1990/ І.Холоме­нюка обирали Головою правління Чернівецької обласної організації Спілки художників України. Митець народився в с.Мизинівка Звенигородського р-ну Черкаської обл. Навчався в Київському художньому інституті (1948 – 50рр.). Викладачем його була видатна українська художниця Тетяна Яблонська. З 1950 по 1954 рр. він продовжував навчання у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва на факультеті монументального живопису. Після закінчення інституту в 1955 р. І.Холоменюк був направлений до Чернівців, де і проживав все подальше життя. Художник плідно працював у галузі станкового живопису у жанрах тематичної картини і портрета. Отримавши освіту на факультеті монументального живопису, він виробив особисту манеру, яка тяжіла до монументалізації, героїзації образів, насиченої колірної гами, динамічного пастозного мазка, низької лінії обрію.

Іван Олександрович Холоменюк по праву є одним із найкращих портретистів Буковини другої пол. ХХ ст. За довгі роки творчої плідної праці художник створив портретну галерею сучасників – десятки портретів відомих людей не тільки Буковини, але й інших регіонів колишнього Радянського Союзу.

Протягом останнього періоду творчості Іван Олександович Холоменюк створив низку пейзажів та натюрмортів. У музейній збірці зберігаються 15 полотен художника. Створені у різні роки, вони наочно демонструють непересічну своєрідність потужного мистецького почерку художника.

 

00 02 003 004 06 07